• Facebook Clean Grey
  • YouTube Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey

ארכיון חדשות

 

23.12.2015

ירון אוחיון, סטודנט לפסיכולוגיה במכללה למינהל – המסלול האקדמי, הגיע לקרן רש"י לתקופת התנסות של שלושה חודשים במסגרת תכנית The Leaders המתקיימת במכללה זו השנה השלישית בשיתוף עם "כלכליסט".

 

התכנית מאפשרת ל-30 סטודנטים לקחת חלק בהתנסות מעשית בחברות מובילות במשק ולקבל חלון הצצה אל "העולם האמיתי" - להיות מעורבים בפגישות, קשובים לשיח קבלת ההחלטות ועוד.

 

ירון מעורב בפעילות חברתית כמדריך ורכז בעמותת "אחרי!" ורואה את עצמו עוסק בתחום דומה בעתיד. צפו בסרטון בו הוא מסכם את חוויותיו והתרשמותו מתקופת ההתמחות ומפעילות הקרן.

חזור

 

24.11.2015

כפר הנוער מקווה ישראל נמצא בימים אלה בעיצומה של תכנית התחדשות מקיפה, המבוססת על שימור והחייאת המורשת ההיסטורית המפוארת שלו יחד עם צמיחת הקמפוס החינוכי הכולל שלושה בתי ספר על-יסודיים.

 

לאחר השלמת הבניין החדש של בית הספר הממלכתי-דתי לפני מספר חודשים, הונחה כעת אבן הפינה לאגף חדש בתיכון הישראלי-צרפתי – מסגרת ייחודית שהוקמה בשנת 2007 בתמיכת ממשלות ישראל וצרפת ומהווה מקום מפגש והעשרה הדדית בין תרבויות שתי המדינות. הרחבת בית הספר נועדה לענות על הביקוש הגדול ולהביא להכפלת מספר התלמידים מ-400 ל-800. היא התאפשרה בזכות תרומה של היזם והפילנתרופ פטריק דרהי, שביקש לקרוא את בית הספר על שם הוריו, מרסל ולוסט.

 

בטקס לקחו חלק גם נציגי השותפים הנוספים לפרויקט – שגריר צרפת בישראל, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר כי"ח סם פינטו ונשיא אליאנס העולמי מארק אייזנברג, יו"ר קרן רש"י גבי אשכנזי, ומכובדים נוספים.

חזור

 

14.10.2015

פרופ' גבי ברבש התמנה למנכ"ל קרן רש"י במקומו של איציק תורג'מן, ששימש בתפקיד מאוקטובר 2012. פרופ' ברבש מילא שורת תפקידים בכירים במערכת הבריאות, בכלל זה ניהול המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב (איכילוב) במשך כ-22 שנה וכהונה של 3 שנים כמנכ"ל משרד הבריאות.

 

איציק תורג'מן פעל במהלך כהונתו בהצלחה ליישום התכנית האסטרטגית שנועדה לבסס את פעילות הקרן ולהבטיח את המשכה והרחבתה שנים רבות קדימה. עם הצטרפותה של משפחת שטיינמץ כשותפה אסטרטגית בהובלת קרן רש"י, הוא ביקש לסיים את תפקידו כדי להתמקד במסגרת פעילות הקרן בקידום יוזמות בתחום המדעים והמצוינות – תפקיד אותו מילא בתחילת דרכו בקרן.

 

במכתבו לעובדים ולשותפים הודה איציק להנהלת הקרן על האמון והתמיכה שאפשרו לו להצליח בתפקידו המורכב, בעשייה משותפת עם צוות הקרן ועמותות הבת שלה.

חזור

 

31.3.2015

מיזמי סטארט-אפ מתורכיה, יפן וישראל התחרו על השקעה של $100,000 מקרן Samurai Incubate היפנית באירוע שיזמה עמותת גבהים, המפעילה את חממת "הכוורת" ליזמים עולים - כתבה בגלובס

חזור

9.4.2015

נשיא קרן רש"י חושף את תרומתו הלא מוכרת של מייסד הקרן גוסטב לוואן למדינת ישראל ומספר על התפתחות הקרן עד היום ויעדיה לעתיד - ראיון בעתון Jerusalem Post (באנגלית)

חזור

 
 

כיתת הרובוטיקה בבית הספר היסודי "אבישור"

30.3.2015

ברכות לנבחרת הרובוטיקה של ערד שזכתה במקום ראשון בתחרות Recycle Rush של ארגון FIRST ותשתתף באליפות העולם שתתקיים בארה"ב.


שניים מבין 11 חברי הקבוצה הם בוגרי ביה"ס היסודי אבישור, בו נחשפו לתחום הרובוטיקה הודות לתכנית התערבות של קרן רש"י בשיתוף עם תורמים מארה"ב. התכנית החלה לפני כ-8 שנים ותרמה בין השאר לחיזוק לימודי המדעים והטכנולוגיה באבישור באמצעות התאמת כיתות ומעבדות, הנחייה והוראה.


הנבחרת העירונית כוללת תלמידים מבתי ספר תיכוניים שונים המשתתפים בפעילות הרובוטיקה של תפוח פיס בערד, שקרן רש"י תומכת גם בה דרך תכנית "מדערום" שמפעיל בית יציב. כעת נרתמנו, ביחד עם גופים נוספים, לסייע במימון נסיעת הקבוצה לאליפות העולם בארה"ב.

חזור